Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması göze, kaşa, dudağa kalıcı olarak kalıcı makyaj cihazı ve kalıcı makyaj boyaları ile kalıcı makyaj (micro) iğneler yardımıyla Epidermis tabakasına çok hassas bir şekilde mikro pigmen uygulanmasıdır.
100% anti-alerjik ve 100% doğaldır. Yüz ve cilt ile uyumludur. Tek kullanımlık steril mikro iğnelerle, cilt yüzeyini kontürleme işlemidir. Yapılacak olan bölgeye göre işlem süresi kısalıp uzayabilir. Dudak 40dk, göz 10dk, toplam makyaj en fazla iki saat sürer.
İstenilmeyen kalıcı makyaj bir veya iki seanslık lazerle silinebilir.
Doğal bir görünüm için ten rengine saç rengine uygun doğal renkler secılır.
Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Ürünler bitkisel olduğu için kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır.
Profesyonel kalıcı makyaj kaş uygulamalari dört teknikle yapilir. Birincisi kalıcı makyaj kıl tekniği diye adlandırdığımız natürel kıl görünümü vererek tek tek kıl çizerek kalıcı makyaj kıl tekniği. İkinci kalıcı makyaj kaş uygulama tekniğimiz kaş bölgesinin alt kısmını hafif bir tonla gölgelendirerek üstüne kıl çizdiğimiz doğal görünümlü kalıcı makyaj gölgeli kıl tekniği uygulamasi. Üçüncü kalıcı makyaj kaş tekniğimiz yapılan kaş tasarımının sade bir tonla gölge uygulanmasıdır.


Kalıcı Makyaj uygulamasında ağrı oluyor mu?

Göz kapağı üstüne ve altına ve de dudak çevresine yapılan iyi bir lokal anestezi, kişinin ağrı hissetmesini engelemektir. Kalici makyajda uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik kremler sayesinde kişi azda olsa hafif bir acı duymakta ve kalıcı makyaj uygulaması bittikten sonra acı hissi hiç bir şekilde kalmamaktadir. Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. Çok rahatlıkla gün içinde kalici makyaj uygulamaları yaptırabilir ve kendinizi daha güzel ve daha dinamik hissedebilirsiniz. Hayata pozitif görünümle başlamak sizi bir adım önde kılar.

Çoğu kişi kalıcı makyaj uygulamasını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre kalıcı makyaj uygulamaları farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Kalcı makyaj uygulanacak bölgede oluşabilecek acıyı en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 2 saat arasında değişir. Bir set mikro steril kalıcı makyaj iğnesi, kalıcı makyaj boyası renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Profesyonel kalıcı makyaj boya rengi ve kalıcı makyaj iğneleri kullanılarak kalıcı makyaj makinesi vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Kalıcı makyaj uygulaması yaptığımız kişi hemen gündelik normal hayatına devam edebilir.

Kalıcı Makyaj uygulaması ne kadar sürede uygulanıyor?

Yapmış olduğumuz profesyonel kalıcı makyaj kaş uygulamaları, kalıcı makyaj dudak uygulamaları ve kalıcı makyaj eyeliner uygulamaları ortalama iki saat olarak sürmektedir. Yapılacak kalıcı makyaj uygulaması bölgesine göre zaman belli opsiyonlarda uzayıp kısala bilir.

Kalıcı Makyaj güvenli midir?

Kalici makyaj yapılırken kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir. Kalıcı Makyaj da kullanılan ürünler bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.
Kalıcı makyajda Kullanılan tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur Kalıcı makyaj profesyonel uzmanlar tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez
Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan cilt de doğal bir görünüm sağlar.

Kalıcı Makyajın ömrü ne kadardır?

Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır.
Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.
kalıcı eyeliner ve kalıcı dip liner kullanım süresi en uzun olandır. Kalıcı kaş ve kalıcı dudak uygulamaları, kalıcı eyeliner’e göre kalıcılık süreleri daha kısadır. Genelde 5 – 7 yıl gibi kalır densede, aslında kişinin bunu memnun kullanma süresidir. Kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj eyeliner, kalıcı makyaj dudak kullanım süreleri UV ışınlarına, solaryuma girme süresine, yaşa, kullanılan pigmentin tonuna, uygulama şekline ve deri tipine göre değişir.
Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur ve birden yok olmaz yılar içinde solarak kaybolur.sürekli canlılığını korunmasını istersek 2 yılda bir tek rutuş atılabilir.

Kalıcı Makyaj neden yapılır?

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için yapilir. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir.

Kalıcı Makyaj uygulamasından hemen sonra görünüm nasıl olur?

Kalıcı Makyaj ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz. İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünsede zamanla renkler orjinal hale gelip Koyu tonlar artık kaybolmuş olacaktir. İşlem sonrası size verilen ilaç düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalıdır.
Uygulama yapıldığı andaki renk asıl renk degıldır. 1 hafta 10 gun sonra gerçek renkve sekıl ortaya çıkar, ilk basta daha koyu ve daha keskın hatlar, iyileşmeyle birlikte doğal bir hal alır.

Kalıcı Makyaj’da Eyeliner uygulaması:

İstediğiniz şekilde tasarladığımız kalıcı makyaj eyeliner şeklini kalıcı makyaj uygulaması haline getirdiğimizde minimum üç sene maksimum beş sene kullana biliyorsunuz. Profesyonel kalıcı makyaj eyeliner uygulaması esnasında son teknoloji kalıcı makyaj makinesi ve kalıcı makyaj malzemeleri kullanıyoruz. Göz bölgenizi daha dikkat çekici hale getirmek için kalıcı makyaj eyeliner uygulaması yaptıra bilirsiniz

Kalıcı Makyaj eyliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, kücük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur

Kalıcı Makyaj uygulaması prosedürü:

Öncelikle kaşlarınız cımbız ile şekillendirilir (kaşlarınız tamamen kesinlikle alınmaz ve alınmasınıda tavsiye etmiyoruz, çünkü her zaman en doğal olan kaşınıza en yakın olan modeldir) ve Dr. Baumann mineral kaş kalemleri ile ön çizim yapılır ve taslak oluşturur. Bölgeye deri üzerinden uyuşturucu bir jel sürülür.
Ön çizim yapılacak kalem bu noktada önemli, çünkü deriye uygulama yapılan kalem iğneyle deriye nüfüs edeceği için, kullanılan kalemin cilt ile uyumlu olması gerekir. Aksi taktirde kalıcı makyaj boyası (pigmenti) ne kadar kaliteli olursa olsun diğeri, cilde zarar verecektir. Yapılan ön çizim üzerinde fikir birliğine ulaştığımızda ve kalıcı makyaj da kullanılacak rengi de mutlaka görüp onayını verdikten sonra uygulama başlar. boya öncelikle küçük bir kısma uygulanmalı. Bu aşamada istediğiniz rengi seçebilirsiniz bundan sonra kişinin ten rengine göre boya karışımı yapılır daha sonra uzmanımız tarafından kalıcı makyaj makinesi ile derinin bir milimetre altına boya işlenerek enjeksiyon sağlanır. İşlem süresi ortalama bir saat kadardır
Kalıcı makyaj uygulamasında özellikle hijyene çok dikkat edilmelidir. Kullanılan kalıcı makyaj iğneleri, boyaların sadece size özel olmasına titizlikle dikkat edilmelidir.

Kalıcı Makyaj uygulayacak kişide bulunması gereken özellikler:

• Boyaların pigmentlerini ve renk karışımlarını çok iyi bilmesi gerekir.
• Kişinin hatlarını çok iyi bilmesi gerekir.
• Sterilizasyon ve hijyen konusunda eğitim almış olması gerekir.
• Kalıcı makyaj makinesinin vuruş tekniklerini iyi bilmesi gerekmektedir
• Kalıcı makyaj sırasında oluşabilecek ağrıyı en aza indirmek için gerekli lokal anestezi tekniklerini iyi bilmesi gerekmektedir. Her insanın ağrı eşiği aynı değildir. Kiminde acı az hissedilirken, kimi insan acıyı daha fazla hissedebilir. Kalıcı makyajın yapıldığı bölgeye göre de ağrı hissi değişmektedir. Bu yüzden farklı bölgelere göre farklı anestezi teknikleri uygulanabilir.

Kalıcı Makyajın faydası nedir?

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapma uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstereren bütün bir günü mahvedebiliyor. İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda. Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama. Kaşlarınızın şeklini beğenmiyorsanız hatta hiç kaşınız yoksa kalıcı makyaj yöntemi size yardımcı olabilir. Dudağa yapılacak bir dövmeyle dudak çizgileri daha belirgin hale gelebilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır

Kalıcı Makyaj için uygun adaylar:

• Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler.
• Seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler.
• Daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler.
• Kaşlarını vurgulamak isteyenler.
• Görsel veya el becerisi eksiği olan kişiler.
• Tıbbi bir sorun nedeniyle kirpiklerini kaybedenler.
• Aşırı hassas gözlere sahip kişiler.
• Kontakt lens kullananlar.
• Görsel sınırlamaları olanlar.
• Kozmetiklere karşı allerjik olanlar.
• Rahatlığını sevenler.
• Yaşlanmayla dudak rengi kaybolmuş kişilere.
• Kontakt lens kullanıcıları da mikropigmentasyon için iyi adaylardır. Lensi takmak ya da çıkarmak günlük makyajı bozar aynı zamanda gözü tahriş eder.
• Yağlı cildi olan bayanlar da mikropigmentasyon için adaydırlar.
• Görme engelli kişiler.
• Resmi olarak görme engelli kabul edilmeyen, ama görüşü az olan bayanlar.
• Uzuvlarını kullanamayan hastalar.
• Yağlı cildi olan bayanlar.
• Alerji hastaları.
• İyi görünmek isteyen ve egzersizlerle ilgilenen bayanlar.

Kalıcı Makyaj uygulamasının elverişli olmadığı adaylar:

• Şeker hastaları, HIV virüsü taşıyanlar ve hemofili hastalarına kesinlikle uygulanmaz.
• 18 yaşından küçükler bu işlem için uygun aday değillerdir!

Kalıcılığı etkileyen faktörler:

• UV ışınlarına maruz kalmak.
• Çeşitli yöntemlerle bronzlaşma.
• Aşırı kuru cilt.
• AHA, retinoik asit ve glikolik asit kullanımı.
Kişiler arası yapısal ve cilt farklılıklarıdır.

Lipliner uygulaması:

Dudak hatlarınızı daha belirginleştirmek, dudak hatlarınızdaki bozuklukları düzeltmek ve dudaklarınızı dolgun bir görünüm sağlamak isterseniz buna kalıcı makyaj dudak uygulaması yaptırarak kavuşa bilirsiniz. Kalıcı makyaj dudak uygulamalarını üç kalıcı makyaj dudak tekniği ile yapıyoruz. Birinci olarak kalıcı makyaj dudak uygulaması yaparken uyguladığımız teknik dudak bölgesinin kalıcı makyaj dudak boyama tekniği uygulanarak komple boyanmasıdır. İkinci kalıcı makyaj dudak uygulama tekniğimiz dudak hatlarını belirgin hale getirip içe doğru gölgelendirme yaprak kalıcı makyaj dudak gölgelendirme tekniğidir. Üçüncü kalıcı makyaj dudak uygulaması tekniğimiz dudak hatlarını belirginleştirmek için yaptığımız kalıcı makyaj dudak çerçevesi tekniğidir.

Kalıcı makyaj lipliner uygulaması;

• Dudakların belirginleştirilmesini sağlar
• Düzgün olmayan dudak çizgisini düzeltir,
• İzlerin ortadan kaldırılmasını sağlar,
• Kalın dudaklara ince görünüm kazandırır,
• İnce dudaklara dolgun görünüm sağlar.

Kalıcı Makyaj uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken kurallar:

Kalıcı makyajın uzun süre dayanması için, güneşli havalarda gözlük ve koruma faktörlü güneş kremi kullanılması, kalıcı makyajın ömrünü uzatır.

• Uygulama sonrası 10 gün boyunca direkt güneşe çıkılmamalıdır.
• Uygulama sonrası 10 gün boyunca sauna, buhar odası ve yüzme aktiviteleri yapılmamalıdır.
• Uygulama yapılan alanın korunması gerekir (iyileşme sürecinde bölge kaşınmamalı, havlu veya benzeri bir malzeme ile ovuşturulmamalıdır.)
• Bölgeye kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
• Mikrop alma tehlikesine karşı uygulama yapılan bölge dezenfekte edilerek korunmalıdır.
• Uygulama yapılan alan, önerilen krem ile düzenli olarak nemlendirilmelidir.
• Uygulama alanı birkaç gün suyla temas ettirilmemelidir.
• Kabuklanma olursa kaşınmamalı, kabuklar koparılıp soyulmamalıdır.